Date Teams/Event Time Score Links
 
August
Sat. 18 at University of Nebraska - Kearney TBA
  Scrimmage @ UNK
Wed. 22 Concordia JV 7:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Thu. 23 at Midland JV TBA
  Fremont, NE
Fri. 24 at Northeastern Oklahoma A&M College 4:00 PM
  Overland Park, KS
  at Baker JV 6:00 PM
  Overland Park, KS
Sat. 25 at Ottawa JV 10:00 AM
  Ottawa, KS
  at Johnson County Community College 12:00 PM
  Ottawa, KS
Sun. 26 Central Community College-Columbus 1:00 PM
  Alumini Game - Raider Soccer Field
Tue. 28 at Iowa Western Community College TBA
  Council Bluffs, IA
Wed. 29 Midland JV 7:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 31 vs. Lake Region State College - ND @ Norfolk, NE 3:00 PM
  Norfolk, NE
  vs. Kirkwood Community College @ Norfolk, NE 7:00 PM
  Norfolk, NE
 
September
Sat. 1 vs. Fort Scott Community College @ Norfolk, NE 11:00 AM
  Norfolk, NE
Wed. 5 Northeast Community College 4:00 PM
  Raider Soccer Field - Columbus, NE
  McCook Community College 7:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 7 vs. Sauk Valley Community College @ Cedar Rapids, IA 12:00 PM
  Cedar Rapids, IA
  vs. Lincoln Land Community College @ Cedar Rapids, IA 2:00 PM
  Cedar Rapids, IA
Sat. 8 vs. Parkland College @ Cedar Rapids, IA 9:00 AM
  Cedar Rapids, IA
  vs. Illinois Central College @ Cedar Rapids, IA 11:00 AM
  Cedar Rapids, IA
  at Iowa Lakes Community College 1:00 PM
  Des Moines, IA
Sun. 9 Midland JV 1:00 PM
  Raider Soccer Field - Columbus, NE
Wed. 12 Southeast Community College 7:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 14 Trinidad State Junior College * ^ 4:00 PM
  Raider Soccer Field - Columbus, NE
  at Iowa Western Community College 7:00 PM
  Council Bluffs, IA
Sat. 15 Otero Junior College 1:00 PM
  Raider Soccer Field - Columbus, NE
Mon. 17 at York JV TBA
  York, NE
Tue. 18 at McCook Community College 7:00 PM
  McCook, NE
Wed. 19 at North Platte Community College 6:00 PM
  North Platte, NE
Fri. 21 at Northeastern Junior College * ^ 2:00 PM
  Sterling, CO
  at Northeast Community College 7:00 PM
  Norfolk, NE
Sat. 22 at Western Nebraska Community College TBA
  Scottsbluff, NE
Tue. 25 York JV 4:00 PM
  Raider Soccer Field - Columbus, NE
Wed. 26 Iowa Western Community College 7:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 28 vs. Des Moines Area Community College @ Overland Park, KS 2:00 PM
  Johnson County Volleyball Challenge
  vs. Coffeyville Community College @ Overland Park, KS 6:00 PM
  Johnson County Volleyball Challenge
Sat. 29 vs. Fort Scott Community College @ Overland Park, KS 11:00 AM
  Johnson County Volleyball Challenge
  vs. Johnson County Community College @ Overland Park, KS 1:00 PM
  Johnson County Volleyball Challenge
 
October
Wed. 3 at Southeastern Community College 7:00 PM
  Beatrice, NE
Fri. 5 Bismarck State College 1:00 PM
  Ramada Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  at Trinidad State Junior College * ^ 4:00 PM
  Trinidad, CO
  Cowley County Community College 5:00 PM
  Ramada Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Sat. 6 at Otero Junior College TBA
  La Junta, CO
  Southwestern Community College 9:00 AM
  Ramada Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  Kansas City Kansas Community College 1:00 PM
  Ramada Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Wed. 10 North Platte Community College 6:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 12 at Hastings College JV TBA
  Scrimmage - Hastings, NE
  Northeastern Junior College 4:00 PM
  Raider Soccer Field - Columbus, NE
  vs. New Mexico Military Institute @ Council Bluffs, IA 5:00 PM
  Council Bluffs, IA
  vs. Iowa Lakes Community College @ Council Bluffs, IA 7:00 PM
  Council Bluffs, IA
Sat. 13 vs. Mineral Area College @ Concil Bluffs, IA 10:00 AM
  Council Bluffs, IA
  vs. Colby Community College @ Council Bluffs, IA 12:00 PM
  Council Bluffs, IA
  Western Nebraska Community College * ^ 1:00 PM
  Raider Soccer Field - Columbus, NE Raider Soccer Field - Columbus, NE
Thu. 18 Indian Hills Community College 2:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  Northeast Community College 6:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Mon. 22 Nebraska Christian TBA
  Scrimmage - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 26 Central Community College-Columbus TBA
  Region IX Tournament - North Platte, NE
Sat. 27 Central Community College-Columbus TBA
  Region IX Tournament - North Platte, NE
 
November
Thu. 1 Cloud County Community College 7:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 2 Central Community College-Columbus 7:00 PM
  District G Playoff
Sat. 3 Central Community College-Columbus 11:00 AM
  District G Playoff
Mon. 5 at Iowa Central Community College 6:00 PM
  Fort Dodge, IA
Wed. 7 York College JV 6:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  Little Priest Tribal College 7:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 9 vs. Iowa Lakes Community College @ Norfolk, NE 4:00 PM
  Northeast CC Classic
  Midland JV 7:00 PM
  Raider Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Sat. 10 Butler Community College - KS 2:00 PM
  Raider Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  at Iowa Central Community College 2:00 PM
  Northeast CC Classic
Tue. 13 at Little Priest Tribal College 5:30 PM
  Winnebago, NE
  at Doane JV 7:30 PM
  Crete, NE
Thu. 15 Central Community College-Columbus TBA
  National Tourney DII - Charleston, WV
Fri. 16 Central Community College-Columbus TBA
  Marshalltown Classic - Marshalltown, IA
  Central Community College-Columbus TBA
  National Tourney DII - Charleston, WV
  York College JV 7:00 PM
  Pinnacle Bank Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Sat. 17 Central Community College-Columbus TBA
  Marshalltown Classic - Marshalltown, IA
  Central Community College-Columbus TBA
  National Tourney DII - Charleston, WV
  Southwestern Community College 1:00 PM
  Pinnacle Bank Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Tue. 20 McCook Community College 5:30 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  McCook Community College 7:30 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Tue. 27 Southwestern Community College 6:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  at Southwestern Community College 7:30 PM
  Creston, IA
Thu. 29 Nebraska Wesleyan JV 5:30 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  Concordia JV 6:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
 
December
Sat. 1 Little Priest Tribal College 1:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Mon. 3 Hastings College JV 6:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  Doane JV 8:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 7 Central Community College-Columbus TBA
  Southeast CC Classic - Beatrice, NE
  at Fort Scott Community College 2:00 PM
  Southeast Classic - Beatrice, NE
Sat. 8 Central Community College-Columbus TBA
  Southeast CC Classic - Beatrice, NE
  at Kansas City Kansas Community College 2:00 PM
  Southeast Classic - Beatrice, NE
Tue. 11 Midland JV 6:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 14 Central Community College-Columbus 6:00 PM
  DMACC - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
 
January
Fri. 11 at North Platte Community College 5:30 PM
  North Platte, NE
  at North Platte Community College 7:30 PM
  North Platte, NE
Thu. 17 Doane JV 6:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 18 Quakerdale Prep Academy TBA
  Ramada Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Sat. 19 Link Year Prep TBA
  Ramada Classic - Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  Marshalltown Community College 5:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Wed. 23 Northeast Community College 5:30 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  Northeast Community College 7:30 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Sat. 26 Central Community College-Columbus TBA
  Southeast CC Classic - Beatrice, NE
Sun. 27 Central Community College-Columbus TBA
  Southeast CC Classic - Beatrice, NE
Tue. 29 at York JV TBA
  York, NE
  Concordia JV 7:30 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
 
February
Sat. 2 at Southeastern Community College TBA
  Beatrice, NE
  at Southeast Community College * ^ 2:00 PM
  Beatrice, NE
Mon. 4 at Doane JV 8:00 PM
  Crete, NE
Tue. 5 at York College JV 6:00 PM
  York, NE
  at Iowa Western Community College 7:00 PM
  Council Bluff, IA
Fri. 8 North Platte Community College TBA
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
  North Platte Community College 5:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Mon. 11 at McCook Community College 5:30 PM
  McCook, NE
  at McCook Community College 7:30 PM
  McCook, NE
Wed. 13 Concordia JV 7:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Fri. 15 York College JV 6:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Wed. 20 at Northeast Community College 5:00 PM
  Norfolk, NE
  at Northeast Community College 7:00 PM
  Norfolk, NE
Sat. 23 Southeast Community College * ^ 1:00 PM
  Columbus, NE
  Southeast Community College 3:00 PM
  Raider Fieldhouse - Columbus, NE
Wed. 27 Central Community College-Columbus TBA
  Region IX Playoff #3 seed vs #2 seed
 
March
Sat. 2 Central Community College-Columbus TBA
  Region IX Playoff
Mon. 4 Central Community College-Columbus TBA
  Region IX Championship
Sat. 9 Central Community College-Columbus TBA
  District Playoff
* Conference
^ Division
Bold team: Home event